angle-downangle-leftangle-rightarrow-leftarrow-rightarrow-thin-leftarrow-thin-rightarrow-top-rightbigGcheck-roundcheckcross-roundenvelope-2facebookhomeinstagramlinkedinmailminphoneplusslashstar-greystar

Floryn richt pijlen op Duitse mkb-markt en versterkt leiderschapsteam voor volgende groeifase

Persbericht-Stephan-Gion
Statutaire bestuurders Stephan Punt (CCO) en Gion van den Bogaert (CEO)

Den Bosch, 21 april 2026 — Zakelijke financier Floryn lanceert vandaag haar dienstverlening in Duitsland om de toegang tot kapitaal voor mkb-bedrijven te versnellen. Met ruim €500 miljoen aan verstrekte financieringen in Nederland heeft Floryn zich binnen 10 jaar ontwikkeld tot een speler die bekendstaat om snelle, datagedreven kredietbeslissingen op basis van transactiedata. Om deze volgende groeifase te ondersteunen, versterkt Floryn haar leiderschapsteam met Gion van den Bogaert (CEO), Stephan Punt (CCO), Thijs Huiting (CRO) en Stijn Meurkens (CTO). Oprichter en huidig CEO Sven van der Biezen treedt na ruim 10 jaar terug als CEO.

Duitse mkb-ondernemers hebben nog altijd beperkt toegang tot passende financiering. Traditionele banken richten zich vooral op grotere kredietvolumes en hanteren trage, gestandaardiseerde processen die onvoldoende aansluiten op de dynamiek van het mkb. Floryn doorbreekt dat patroon met een datagedreven alternatief, waarbij financiering wordt afgestemd op de actuele bedrijfsprestaties. Met transparante voorwaarden en concurrerende tarieven biedt Floryn een schaalbare financieringsoplossing die is gebouwd rondom de realiteit van vandaag en de groei van morgen.

Flexibele, zakelijke leningen voor Duitse mkb

Gion van den Bogaert, CEO en medeoprichter van Floryn, ziet duidelijke parallellen tussen de huidige Duitse markt en de Nederlandse markt van tien jaar geleden, toen Floryn werd opgericht: “Wat we vandaag in Duitsland zien, lijkt sterk op Nederland destijds. Een financieringsmarkt die nog grotendeels traditioneel is ingericht, met lange doorlooptijden, veel papierwerk en zeer beperkte flexibiliteit voor het mkb.”

Floryn speelt hierop in met een laagdrempelig en datagedreven aanvraagproces, waarmee mkb-ondernemers sneller toegang krijgen tot doorlopende financiering die meebeweegt met hun bedrijfsprestaties. “We zien een duidelijke kans om het Duitse mkb te ondersteunen met onze financieringsoplossing die eenvoud, snelheid en flexibiliteit centraal stelt. Digitaal waar het kan, menselijk waar het telt.” aldus Van den Bogaert.

Partnership met gevestigde spelers

Voor de lancering in Duitsland werkt Floryn samen met lokale partners DFKP en Fynbiz, die beschikken over sterke mkb-netwerken en directe markttoegang. Van den Bogaert: “Deze partners zijn cruciaal in onze marktintroductie. Ze helpen ons vertrouwen op te bouwen en versnellen de uitrol van onze oplossing in een markt waar relaties en bewezen betrouwbaarheid zwaar wegen.”

presse_gion_1
persbericht_sven

Nieuw leiderschap voor de volgende groeifase in Europa

Sven van der Biezen treedt als CEO en medeoprichter na ruim 10 jaar terug en maakt een overstap naar een niet-uitvoerende positie, waarbij hij het nieuwe leiderschapsteam zal ondersteunen bij strategische initiatieven. Gion van den Bogaert, CFRO en medeoprichter, is benoemd tot nieuwe CEO. Het leiderschapsteam wordt versterkt met Stephan Punt als CCO, Thijs Huiting als CRO en Stijn Meurkens als CTO.

“Toen we Floryn oprichtten, wilden we niet zomaar de zoveelste kredietverstrekker worden. We wilden bewijzen dat ondernemers iets beters verdienen dan de bank. Dat is ons gelukt en was niet mogelijk geweest zonder een uitzonderlijk team, betrokken partners en ambitieuze aandeelhouders.” zegt Sven van der Biezen. “Ik ben ontzettend trots op wat we hebben bereikt. Nu Floryn verder uitbreidt in Europa, en daarmee begint aan een nieuw hoofdstuk, is voor mij het moment gekomen om het stokje over te dragen."

Over Floryn

Het Nederlandse Floryn is de zakelijke financier van nu voor het midden- en kleinbedrijf. Het bedrijf maakt gebruik van data-analyse en machine learning om financiering sneller, flexibeler en toegankelijker te maken. Als alternatief voor traditionele banken richt Floryn zich op flexibele financiering voor het mkb, waarmee zij ondernemers ondersteunen om hun bedrijfsgroei actief te stimuleren. Sinds de oprichting in 2016 heeft het bedrijf meer dan 110.000 financieringsaanvragen verwerkt en meer dan €519 miljoen aan totale financiering verstrekt.